پس از ثبت سفارش و ثبت مشخصات هویتی و آدرس، وارد مرحله پرداخت صورتحساب سفارش میشوید. در این مرحله شما پس از زدن دکمه پرداخت به سمت درگاه بانکی متصل به شبکه شاپرک هدایت میشوید. پس از پرداخت موفق، شماره سفارش و کد رهگیری تراکنش برای شما پیامک میشود. کافه کالا با ایجاد تمهیداتی از قبیل شبکه و پروتکل امن SSL و همچنین نرم افزارهای امنیتی از هرگونه رسوخ حملات احتمالی سایبری و درز اطلاعات کاربران جلوگیری میکند و کاربران میتوانند با خیال آسوده نسبت به ثبت اطلاعات و پرداخت صورتحساب خود اقدام نمایند.

هرگونه مغایرت کالا خریداری شده با توضیحات مندرج در سایت کافه کالا بر عهده سایت کافه کالا میباشد و مشتریان میتوانند نسبت به مرجوع نمودن آن حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت پس از دریافت سفارش از مامور شرکت حمل کننده مرسوله(طبق تاریخ سند اخذ شده از مشتری بوسیله شرکت حمل کننده مرسوله) اقدام و مبلغ پرداخت شده ی فاکتور سفارش را پس از رسیدن کالا به انبار سایت کافه کالا و احراز مغایرت توسط کارشناسان سایت دریافت نمایند. در صورتی که طبق نظر کارشناسان سایت مغایرت بین توضیحات کالا در سایت و کالای مرجوع شده نبود، سایت کافه کالا میتواند هزینه های وارده به سایت اعم از هزینه های ارسال کالا را از جمع مبلغ فاکتور کسر و مابقی را به همان حسابی که خرید با آن انجام گردیده واریز نماید.

بله شما میتوانید سفارش خود را طی شرایط زیر لغو و یا تغییر دهید.

تا زمانی که سفارش هنوز به مرحله تحویل به مامور پست وارد نشده باشد. در صورت لغو سفارش، هزینه های لغو سفارش که به مقدار ۱۰% از مبلغ کل سبد سفارش در صورتحساب میباشد از وجه پرداختی شما کسر و الباقی فقط قابل استرداد به همان حسابی است که خرید با آن انجام پذیرفته است. در صورت تغییر در سفارش، هزینه های تغییر سفارش که به مقدار ۱۰% از مبلغ هر سطر تغییر سفارش در صورتحساب میباشد از وجه پرداختی شما کسر و الباقی قابل استفاده در سفارش جدید میباشد. در این حالت مابه تفاوت مبلغ سفارش جدید در صورت بستانکاری شما، فقط قابل استرداد به همان حسابی است که خرید با آن انجام پذیرفته است. و نیز در صورتیکه سفارش جدید شما بیشتر از مبلغ بستانکاری شما باشد، میبایست برای ثبت سفارش جدیدتان، الباقی مبلغ را با هماهنگی پشتیبانی سایت، تسویه نمایید.

لازم به ذکر است تمامی کالا های دارای نماد سیب سلامت و یا بدون آن اعم از خوراکی ، آرایشی و بهداشتی و نیز انواع تن پوش ها از قبیل کلاه، روسری ، کلیه لباس ها و پاپوش ها قابل مرجوع شدن نمیباشد.

شما میتوانید با ورود به صفحه پیگیری سفارش و وارد کردن اطلاعات خواسته شده، از وضعیت سفارش خود آگاه شوید.

هزینه های ارسال سفارشات هنگام ثبت سفارش به صورتحساب شما بصورت مکانیزه اضافه و به شما نشان داده خواهد شد. این هزینه ها بر اساس نوع ارسال انتخابی شما میتواند به سه دسته ی زیر تقسیم شوند: ۱- ارسال پیشتاز ۲- ارسال سفارشی ۳- پیک مخصوص درون استانی در مورد ردیف ۱ و ۲ تمامی محاسبات هزینه های ارسال مستقیما از سمت شرکت پست بصورت آنلاین و بر اساس وزن مرسوله، محاسبه و به صورتحساب افزوده میشود.در مورد ردیف ۳ تمامی محاسبات ارسال بر حسب تعرفه های پیک درون استانی انجام و به صورتحساب شما افزوده میشود.

همانطور که از نامش پیداست، این قسمت وظیفه نگهداری آدرس های هدایت کننده به صفحه ی محصول مورد نظر شما را دارد. البته این قسمت تنها زمانی اطلاعات کالاهای مورد علاقه شما را نگهداری میکند که شما از قبل وارد حساب کاربری خودتان شده باشید.

برای سفارشات درون استانی و برون استانی بطور میانگین ۷۲ ساعت (۳ روز کاری) زمان لازم است برای انجام پروسه های پردازش اطلاعات سفارش و جمع آوری کالا از تامین کنندگان و بسته بندی و در نهایت تحویل بسته های سفارشات به مامور پست یا پیک جهت تحویل به خریدار. نتیجاتا میتوان گفت سفارشات درون استانی بطور میانگین ۷۲ ساعت و سفارشات برون استانی ۷۲ ساعت بعلاوه مدت زمان بین دریافت بسته ها توسط شرکت پست و تحویل به خریدار زمان لازم دارد. کافه کالا همیشه سعی بر آن دارد که در کمترین زمان ممکن سفارش را به دست مشتریان خود برساند. از این رو با اجرای تمهیدات و ایجاد تعهدات برنامه ریزی شده در آینده ای نزدیک مدت زمان بین ثبت سفارش و دریافت کالا کمتر خواهد شد.

دقیقا پس از سفارش چه اتفاقی می افتد؟ پس از سفارش و پرداخت وجه از سمت مشتری، سفارشات به ترتیب وارد مراحل زیر میشوند:

-پردازش اطلاعات

-جمع آوری محصولات

-بسته بندی

-ارسال به آدرس مشتری

در حالت کلی ارسال فاکتور برای مشتریان بصورت ایمیل انجام میشود. همچنین پس از مرحله پرداخت صورتحساب، میتوانید بصورت الکترونیکی صورتحساب خود را مشاهده، پرینت یا ذخیره نمایید.

اطلاعات گارانتی (تعویض یا تعمیر) در صورت برقرار بودن گارانتی، در صفحه هر محصول در قسمت توضیحات بطور کامل توضیح داده میشود.